Întrebare recomandată | coconycol a întrebat:

Ajutati-ma va rog cu o dieta rapida si care chiar functioneaza. Am 1.60 si 70 kg am luat anticonceptionale si de la ele m-am ingrasat mult. Nu pot sta nemancata, timp nu am deloc pentru a face sport iar o dieta echilibrata cu lactate fructe etc nu pot tine pentru ca nu imi permit. As vrea sa'mi spune'ti o dieta rapida care chiar a functionat la voi. Am auzit ceva de o dieta cu zeama de varza acra...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iann a răspuns:

Dieta cu supa de varza! Se tine timp de 7 zile si poti slabi pana la 7 kilograme.In prima zi, pe langa supa de varza, mai ai voie sa mananci fructe cat de multe doresti si sa bei foarte multa apa plata.
A doua zi combini supa de varza cu legume si apa plata.A treia zi ai voie atat fructe cat si legume. Si bineintels multa supa si apa.A patra zi mananci 3 banane si supa. A cincea zi poti sa mananci carne de vita sau pui cu supa, multa apa.In cea de sasea zi poti manca orez fiert pe langa supa.In ce-a de-a saptea zi si ultima poti manca peste pe gratar si multa supa.

Daca vrei sa slabesti pe termen mai lung tine regimul disociat, 3 zile carne, 3 zile legume cu fructe si 3 zile lactate (iaurturi si branza slabe, adica degresate) - nu te costa mult un astfel de regim pentru ca nu consta in prepararea unor mancaruri sofisticate sau scumpe. 3 mere pe zi si o salata verde te costa pana in 10 lei. big grin Si nu iti ia timp sa le prepari, decat 5 minute. Eu pe asta l-am tinut, am slabit 10 kg intr-o luna si nu m-a afectat la "portofel" si nici nu "mi-am pierdut timpul gatind". E genial regimul si da rezultate! Si apropo, la regimul disociat poti manca 3 zile din categoria respectiva de aliment cat pofteste inimioara ta, deci nu stai nemancata! big grin Multa bafta. Sa ma tii la curent happy

| Salomeea12 a răspuns:

5 mese pe zi:
1.mic dejunul: cea mai importanta masa a zilei si ar fi potrivit sa mananci ceva ce iti da putere: 1, 2 oua, putina branza, salata de fructe cu biscuiti...
2.Omica gustare intre mic dejun si pranz de ex: un sendwich, un fruct, o leguma, iaurt...
3.Pranzul poti sa iei ceva cu cateva calori in plus... de ex: piept de pui, sunca...
4. Iarasi o mica gustare...
5.Cina de data asta poti manca cartofi, supa, ciorba...
DAR! NU MANCA PAINE ALBA CI DIN ACEEA CU TARATE! SA AI DOAR O ZI PE SAPTAMANA IN CARE POTI MANCA CEVA DULCE SAU CEVA GRAS DE EX: CIOCOLATA, CARTOFI PAI...

| Agenta004 a răspuns:

Eu zic sa nu mananci prostii, sa faci seara inainte sa te culci abdomene, sa eviti dulciurile si sucul si uite asa slabesti happy