| G2225hda a întrebat:

Ajutor! Am o masea care mi-a gaurit-o la dentist si mi-a pus tratament,dar a cazut tratamentul si m-a durut in vacanta, dar apoi mi-a trecut.Dar ieri a inceput iar, dar si mai rau. Daca o ating ma doare si s-a si umflat destul de tare.Am incercat nurofen,eubiotic,algocamin,am pus gheata,biter, varza, sa clatesc gura cu apa cu sare si nu stiu ce sa mai fac. Oare din cauza ca a intrat mancare? Am nevoie de ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| G2225hda explică:

Mentionez ca sunt bonlava cu inima si am 13 ani

| 404namenotfound a răspuns:

Ia un Aulin si evita sa mananci in acea masea pana te duci la dentist.

| 93Silviu93 a răspuns:

Nu sta! du-te la dentist, nu cred ca e inchis la toate...gaseste o stomatologie cat de repede poti si cat mai aproape

| νααℓι a răspuns:

Du-te inapoi la dentist

| G2225hda explică (pentru νααℓι):

Pai ma duc luni, dar am nevoie pana atunci de ceva ca sa nu ma mai doara.Nu pot nici sa mananc dar nici sa dorm.

| Ali1234 a răspuns:

Du-te la un dentist!

| G2225hda explică (pentru Ali1234):

M-as duce.DAR E INCHISS!