| Auugmentin a întrebat:

Ajutor! Azi noapte m-am trezit pe la 5 cu mancarime si dupa ce am aprins lumina am constatat ca am bubite mici si rosii pe tot corpul, insotite de mancarimi. Am cautat cu disperare pe internet toate bolile dar bubitele nu par sa semene cu celelalte. Eu maine trebuie sa plec pe la 11 intr-o vacanta de 1 mai cu prietenii si e 6 dimineata, ce ma fac? Poate fi contagios? Nu ma mai duc? Chiar vreau sa merg, va rog ajutati-ma urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut o toxinfectie alimentară, ori din stomac ti au apărut bubele, ai mincat ceva ce organismului tău nu i a plăcut.Esti fată sau băiat? Ce virstă ai?

| Adixuuu a răspuns:

E o alergie, mergi la medic.

Răspuns utilizator avertizat
| jmekerashu a răspuns:

Ai un nume foarte sugestiv - sigur ai o alergie de la (n factori - medicamente, detergent, cosmetice, alimente etc.). Ia un augmentin și mergi la medicul de familie pentru o consultație. Nu cred că e vorba de ceva contagios. Dacă e o alergie acută îți trece în maximum 2 zile (dacă pui și vreo 2 injecții). http://www.i-medic.ro/......sa-le-stim