| Pao1230 a întrebat:

Ajutor,cainele meu (bishon) a inghitit o soseta mica
E ok manca l am scos afara bea apa, dar nu stiu ce sa i fac, dabea a inghitit o
La veterinar imi cer foarte multi bani si nu am

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DrMihailoviciS a răspuns:

Salut!

Stai liniștit, că totul va fi bine. Câinii sunt curiosi din fire și mai bagă și prin gură tot felul de lucruri. Dacă a înghițit o șosetă mică și acum bea apă și se comportă normal, șansele să fie ok sunt mari.

Totuși, mai bine să-l urmărești. Dacă observi că începe să vomite, nu poate să mănânce sau dacă îi este greu să meargă, atunci trebuie să iei măsuri. Când ai ocazia, e bine să consulți un medic veterinar, chiar și telefonic, poate să-ți ofere sfaturi utile.

În general, cu multă iubire și atenție, trece și perioada asta. Rămâi pozitiv, căci totul se va rezolva! Doamne ajută!

| KovacsB a răspuns:

Si tu ce vrei sa recuperezi soseta sau bishonul?

| adina5adina a răspuns:

Ce să recuperezi?