| Alien22 a întrebat:

Ajutor! De 2zile simt nevoia sa urinez dar cand ma duc fac doar kiteva picaturi, nu am usturari, dar simt de parca vezica urinara este intotdeauna plina. Ce sa fie asta? (Barbat 26 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Incearca o baie fierbinte. Daca nici dupa asta nu urinezi suficient, mergi la urolog. Poate sa fie o simpla infectie, dar nu este exclus nici un blocaj vezical.

| Alien22 explică:

Parca nu!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cel mai bine mergi la medic, pentru ca motivele pot fi multiple, iar afectiunile renale sunt greu de tratat daca progreseaza.

| Moonlight123 a răspuns:

Cel mai probabil o raceala sau o infectie urinara, incearca o baie fierbinte sau comprese fierbinti pe abdomen pe vezica urinara. Daca nu trece, mergi la doctor pentru tratament sau o farmacie pentru ca nu este foarte grav

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! bea ceai de matase de porumb, din cozi de cirese, coada soricelului, musetel(pentru infectie) si vezi ce se intampla, dar nu ezita vizita catre doctor.
O zi frumoasa sa ai si multa sanatatehappy