| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! [funda] pls raspuns repedee. eu am decat doi molari permanenti pe fiecare arcada si am 12 ani. Adica am cate un molar pe fiecare parte. Plls, help, de la un timp ma doare in spatele gingiei, de ieri mai exact, si nici nu pot sa mananc. Gingia nu mai e asa tare, e nu stiu cum sa zic...moale si flexibila. Ma doare si ma incomodeaza inimaginabil, nu am mancat nimic de ieri. Va rog ajutati-ma! Nu cred ca e abces, deoarece ma doare imprejurul maselei, dar nu jos, nu sub ea, decat asa mai in spare. Va rog din inima ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| WedDye a răspuns:

Daca te doare in spate de tot inseamna ca iti mai da o maseluta... iar gingia se face "moale si flexibila " asa cum zici tu tocmai din cauza asta asa fi linistita kiss