| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR!
Mi-a iesit pe capul penisului niste bubite rosii, saptamana trecuta aveam una dar acum s-au inmultit frate, sunt extrem de speriat, am 13 ani, parintilor NU LE SPUN, va rog spuneti-mi ca nu e grav si ca va trece de la sine.Nu stiu ce sa fac, imi vine sa plang sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil să ai o INFECŢIE genitală ( chiar dacă nu ai făcut sex ).

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

Sărbători fericite!

| Alcyon a răspuns:

Mergi la medic. Unele chestii pot fi facute inclusiv de la nerespectarea igienei intime. Daca ai pus de exemplu mana murdara, unde nu trebuie etc.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Noi nu suntem medici. trebuie sa vorbesti cu macar unul din parinti, tatal daca de mama ti-e jena si sa mergeti la medic. Pe penis nu se aplica orice gen de crema si oricum, asta daca nu cumva vrei sa se inmulteasca si mai mult si sa faci mai rau. O fi vreo infectie. Poate la o adica sa fie si vreo alergie sau iritatie severa de la vreun detergent nou sau o boala infectioasa care nu se ia facand sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PS: Sex nu fac, logic am 13 ani, nu ma masturbez, nu stiu de la ce naiba au mai aparut si astea.

| Scarabeul a răspuns:

Spune-le ba prostule lu mata si lu tactu sa nu se agreveze si mai tare poate faci cancer (doamne fereste)