| Bogdan_9316 a întrebat:

Ajutor nu stiu de ce ma doare asa capul.
De ieri a inceput sa ma doara cand miscam capu brusc parca creierul ma durea. Azi - noapte am facut febra.

Ma tem sa nu patesc ceva. Cate odata de ma uit la ceva nu pot sa privesc parca ma dor ochii, ma doare gatul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Febra este reactia organismului de aparare impotriva bolii si infectiei fiind primul simptom al unei boli. Ceva nu este normal.Ia paracetamol sau algocalmin, lichide multe pentru a preveni dezhidratarea-fara bauturi acide. Ceai cald, nu fierbinte, de cimbrisor, salvie daca ai, calmeaza durerea si stimuleaza imunitatea.Maine te duci la medicul de familie pentru consult si tratament.Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mai stai sa discuti cu noi? Astea sint simptome de mers la urgente. URGENT!

Răspuns utilizator avertizat