| zuzadeea a întrebat:

Ajutor TPU! Ieri ma plimbam cu niste prietene cu bicicletele si am intrat in roata uneia si m'am julit rau la mana. Tot curge ceva ca apa de acolo, dar nu curge mult si se vede urat crying Am dat cu apa si sapun la vreo 20-30 min dupa ce m'am julit. Ce sa fac sa treaca mai repede si sa nu mai curga nimic de acolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara Baneocin pulbere. E foarte bun. Se va forma o coaja care dupa va cadea singura. happy

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sau la farmacie sau daca nu ia-ti niste plasturi.