| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! verisoara mea de 14 ani a ramas gravida. Si nu stie ce sa faca, ea vrea sa faca avort. Va rog dati-mi detalii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TREBUIE să vorbească cu părinţii deoarece nici un medic NU-i face un avort FĂRĂ acordul scris/semnătura părintelui sau tutorelui legal.

Când merge la ginecolog TREBUIE să fie însoţită de unul dintre părinţi!

Vezi informaţii/detalii legate de avort la linkul :
http://www.provitabucuresti.ro/bioetica/avortul/proceduri-metode-avort

Toate cele bune.

10 răspunsuri:
| Rebe97 a răspuns:

Ori omoara capilu` ori face avort! Exista doar 2 variante! Spune-i sa se sfatuiasca cu cu parintiiwinking!

| rousz a răspuns (pentru Rebe97):

Pai draga mea daca omoara si daca face avort, nu sunt 2 cuvinte similare?laughinglaughinglaughinglaughing

| Park1Suin a răspuns (pentru Rebe97):

Si nu crezi ca parintii vor ramane socati?

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa vorbeasca URGENT cu parintii ei.

| h3r a răspuns:

Îi reprezinți pe părinți cumva?!
Ce ușor vorbiți, v-o trageți apoi gata avort! Aveți idee ce înseamnă „avort"?! Nu!
Părinții ei să afle acum!

| Dariusuu a răspuns:

Cel mai bine ar fi să vorbească cu părinți ei despre acest lucru, acum depinde de ea ce va face mai departe.

Și am ajuns la concluzia că pentru orice greșeală plătim, viața nu iartă.

| DarkBlood32 a răspuns:

Bravo ei

| intelboss a răspuns:

Ba ce le mai place la unii sexul de mici si dupa aia plang... sa vorbeasca cu parintii normal.si de acum nu prea e indicat sa faca avort e prea mica

| skypy007 a răspuns:

Si uite asa se intampla cand te mananca **** la varste fragede

| evillz a răspuns:

Buna. Sa se duca la farmacie si sa se intereseze de pastila de a 2-a zi. Sunt mai multe tipuri de pastile. Ce e mai important este ca unele din ele se iau maxim la 42 de ore de la contact iar unele au o perioada de timp mai lunga de 72 ore sau 150. Cel mai indicat e sa se duca la farmacie sa intrebe.