| Densia03 a întrebat:

Ajutorrr,de 7 zile mă confrunt cu hemoroizi extern! am
luat toate felurile de creme,supozitoare, gălbenele, ceaiuri infuzii nu-mi trece cu nimic! parcă s-a umflat mai tare acolo și e vânat! numai pot de durereeee simt ca mor! mi-e frica sa merg și la medic! ce pot păți? este internare pentru asta mi-e frică și de durere! vă rog sfătuiți mă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medic, mergi direct la spital.
sanatate multa!

| untu a răspuns:

Stiu o clinica foarte buna pentru a va ajuta sa faceti tatamente fara dureri pentru hemoroizi! www.proctoline.ro

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Sigur sunt hemoroizi si nu Prolaps?

| Densia03 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

La ce vă referiți? adică?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Densia03):

Mergi la medic sa te consulte.

Bula
| Bula a răspuns:

Cumpara crema HEMORZOL de la farmacie si unge subtire zona (pe pielea spalata si uscata)!
Dupa ungere nu te imbraca timp de un jumat de ora, sa nu se stearga crema de pe piele!

Ai grija la ce mananci, sa nu faci costipatie!