Întrebare recomandată | LisaJulie a întrebat:

Alunitele de pe corp își pot schimba culoarea doar când e o boala de piele sau și din cauza unor creme sau loțiuni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cipi1212 a răspuns:

Alunițele sunt periculoase dacă își schimb culoarea. Acest lucru se poate întâmpla din cauza unor probleme medicale, sistemul imunitar slăbit sau de la soare.