| Ioana33346 a întrebat:

Am 1,53, 11ani si 64 de kg. Toata lumea spune ca sunt grasa
Ce sa fac? Cate kg sa slabesc? Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IamR a răspuns:

Hey, eu am 11 ani si am 35 de kg laughing!
Trebuie sa slăbești macar 10-15 kg!
Daca vrei sa slăbești e foarte simplu
1. Aleargă ( mai mult dimineața)
2. Fa sport
3. Nu manca prea mult ziua si nu manca prea multa pâine, mănâncă puțin!
4. Este un ceai de slăbit, cred ca se numește ceai verde nu sunt sigura
Daca urmezi pasi mai multe zile la rand, o sa slăbești!

| Ioana33346 explică (pentru IamR):

Multumesc mi ai fost de folos, dar ma asteptam ca unul dintre voi sa ma incurajeze!

5 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Taieti burtahappy

| Adiadictie a răspuns:

Esti bine cum esti. importanta e sanatatea. eu sunt slab

| imibatpisica a răspuns:

Eu nu o sa te mint. dar esti grasa