| euuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a întrebat:

Am 1,67 m si 60 kg credeti ca este in regula pentru inaltimea mea.Dau Funda
P.S sunt fata am 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| perfectsmile12345 a răspuns:

Este cam bine dar normal tu ttrebuie sa ai 57 de kg, pentru ca 1, 67-10 este 57 funda?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este in regula, poate daca reusesti sa mai slabesti vreo 3-4 kg ar fi perfect[ca la carte]

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este bine!

Ai greutate "normală", iar greutatea IDEALĂ ar trebui să fie 58, 87 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.