| madaliname a întrebat:

Am 1, 78 si 64 de kg.

As dori sa ajung la 59- 60 kg.

Credeti ca as fi prea slaba?

Care e greutatea ideala la inaltimea asta?

Stiu ca IMC imi arata ca am greutate normala, dar nu mi se pare ca arat chiar ok, adica am coapsele mai mari si soldurile late mi se pare mie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Niciodata nu le-am inteles pe femei cand incercand sa ajunga la o anumita greutate. Nu vei arata bine atunci cand cantarul se va opri in dreptul unei anumite cifre, pentru ca niciodata cantarul nu a fost si nu va fi un instrument de masura pentru frumusete. Vei avea greutatea ideala atunci cand oglinda iti va spune acest lucru.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate ca asa esti tu construita: cu solduri si coapse mai late. Si daca slabesti, ele vor ramane la fel de mari si vei arata dizgratios. Greutatea ideala la 1, 78 m este de 65-66 de kilograme.

| crisS a răspuns:

Http://www.csid.ro/calory-calculator/
poti vedea aici :)

| M.madallina a răspuns:

Ai greutatea pe care trebuia sa o ai.nu mai trebuie nici sa slabesti nici sa te ingrasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pentru înălţime menţionată trebuie să ai 68 de kilograme până la vârsta de 30 de ani, după aceea egală cu înălţimea, 78 de kilograme.
Din punctul meu de vedere eşti deja slabă, vrei să ajungi anorexică cumva?
Pa, pa.