| mihaela1mihaela a întrebat:

Am 1 luna jumate de cand m-am operat de apendicita, pot dansa? Sper ca nu mai are nici o legatura cu apendicita si s-a legat pana acum operatia

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Totul depinde de stilul dansului practicat--- nu cred ca vei avea probleme daca vei dansa, la o petrecere, in stil tango. In schimb, nu este recomandat sa practici antrenamente de dans modern sau sportiv in vederea participarii la concursuri--- stai pe tusa inca cateva luni caci, in interior, procesul de vindecare este mai lent decat cel de la exterior.
Sanatate si numai bine!

| Nana30 a răspuns:

Nu, nu poti dansa deoarece trebuie sa mai treaca putin timp, minim 3 luniwinking