| melisa86272 a întrebat:

Am 11 ani și sunt destul de dezvoltata, mi-au crescut sânii destul de mult, am par la subraț dar și în zona pubiana, pe mâini și picioare. Și am secretie alba-gălbuie pe chilot. Dar nu mi-a venit menstruația. Toate prietenele mele îmi spun ca o sa îmi vină curând. Mie îmi este foarte frica. Când îmi va veni și ce sfaturi îmi dați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Acultă ce zice medicul nu folclorul:

http://www.sfatulmedicului.ro/......narha_1044

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Secretia nu determina venirea menstruatiei in curand. Nu se stie exact cand iti va veni.
Dar nu-ti fa griji, poarta absorbante la tine si o pereche de chilotei, in caz de urgenta. happy