| dajhnsfaouafs a întrebat:

Am 13 ani, 1 58 si 50 kg, este normal, daca nu ziceti-mi ce intaltime si ce greutate ar trebui sa am

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cineva3 a răspuns:

Este foarte bine poate 1-2 kg. in plus in rest esti foarte bine big grin Dai Funda?

9 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

Sa calculam BMI-ulhee hee
Cu datele pe care ni le-ai dat, a dat 20. Normal este intre 18, 5 si 24, 5. Nu este nevoie sa te ingrasi sau sa slabesti, esti perfect normala si daca te vei mentine in aceste limite, vei avea o viata lunga si sanatoasa!

| andreeeeea a răspuns:

Esti foarte binehappy
important e totusi ca tu sa te simti bine in corpul tauhappy
nu kilogramelebatting eyelashes

| Roメette a răspuns:

Buna
Greutatea buna la inaltimea de 1 58 cm este de 48 kg. Tu esti foarte bine happy
Merci.

Funda?

| DidiLovesYou a răspuns:

Da este foarte binewinking Atat am si euhee hee.E normaltongue

| LoVeIsMyAir a răspuns:

Esti cam grasuta eu la inaltimea asta am 40 kg si sunt normala, deci...nu mai manca foarte mult!

| Madda a răspuns:

Si eu am fix inaltimea aia.
Dar eu am 46 de kg.
Si inca vreau sa slabeschee hee

| MoatZa a răspuns:

E bine asawinking.si eu am 14 ani.si am 1.70 si 50 kghappy

| Aოтuu a răspuns:

Da este foarte normal la vârsta ta să ai atâtea kg la înălţimea ce o ai. Eu am 1, 63 si 53 kg happy

| marinescudeliavevo a răspuns:

Inaltimea e buna, dar ar trebui sa ai 35-37 kg