| Lorena889999 a întrebat:

Am 14 ani mama vrea să mă ducă să fac vaccinul de 14 ani dar îmi e frica.Mă va durea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Putin,vei simti ceva dar trebuie sa stai total calma si neincordata.
Cu cat vei fi mai linistita cu atat disconfortul va fi mai mic.
Bafta❤️

| Cipi1212 a răspuns:

Depinde cum reacționează corpul tău. Poate da poate nu.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Normal că te va durea. Este făcut cu un ac. Dar nu este o durere de moarte şi durează puțin.