| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si am sanii foarte mici. Ce as putea sa fac ca sa ii am mai mari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai ai rabdare. Abia de acum incepi sa te dezvolti. Vrei asa deodata?

| mona a răspuns:

Nu ai ce face decat sa astepti, esti in crestere, stai linistita ca o sa-ti mai creasca

| ascovit a răspuns:

Rabdare, cu timpul (poate) vor mai creste, timpul lor de dezvoltare nu a trecut.
Nu am incercat, deci nu pot garanta nimic, insa am auzit ca masatul lor si tinctura de marar ajuta.
Bafta!

| Fatamuntilor a răspuns:

Sanii se vor dezolta odata cu tine.La 14 ani au timp sa creasca.Dar depinde si de gena. Daca mama ta ii are mici nici ai nu vor creste foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te pot sfătui doar ce să faci să nu mai fi îngrijorată.
Sânii mai pot crește până îți închei perioada la dezvoltare, plus că la 14 ani nu îți folosesc la nimic concret. Bunica mea avea o vorbă, băieții care critică fetele după mărimea bustului o au probabil prea mică și vor să își reverse frustrările astfel. Un băiat cu scaun la cap nu s-ar lua de așa ceva. E o chestie naturală asupra căreia chiar nu ai control. Mi se pare normal să te iei de un balon de grăsime pentru că asta poți să controlezi, dar nu de chestii asupra cărora nu poți acționa.
Există tinctură de mărar, dar eu personal cred că e un mit. Nu am încercat. Tot ce îți rămâne de făcut e să faci exerciții fizice pentru fermitate, deși nu cred că o să ai probleme. Nu te mai uita atât la alții.
Înțeleg, te simți prost, dar înțelege și tu că nu ai de ce. Și eu sunt la fel ca tine și tot așa mă simțeam. Până nu am mai băgat în seamă ce spunea cutare despre sânii mei pentru că e un om prea limitat cât să conteze părerea lui.

| Sh4Dow a răspuns:

Paaai... e foarte simplu. chiar foarte. ASTEAPTA big grin. Sper ca te'am ajutat laughing.

| crusssriss a răspuns:

Nimic.asa sunt ei.nu toate fetele au sanii mari.probabil o sa iti mai creasca!