| horor99 a întrebat:

Am 14 ani si inaltimea mea este de 1.55 m spuneti cum sa cresc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Încă eşti în perioada de creştere.
Ai răbdare, te vei mai înnălţa în următorii ani.
Depinde şi de părinţii tăi dacă sunt înnalţi sau nu. E posibil să semeni cu ei.
Eu îţi sugerez să joci baschet, volei, badminton, handbal şi să mergi la înnot.
Aceste sporturi te vor ajuta să creşti în înnălţime.
Pa-pa.

6 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Ai abia 14 ani, mai ai timp pana te maturizezi complet.

| Timeea2001 a răspuns:

Pentru asta trebuie sa faci inot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Faci sporturi de inaltime precum innotul, baschetul, voleiul, handbalul, te ajuta sa cresti in inaltime.
Te pup!

| horor99 explică (pentru anonim_4396):

Pai fac la bara, si joc fotbal auzisem ca la bara te inaltezi

| Moonshine a răspuns:

Mai asteapta putin, cu timpul vei creste. Poti totusi sa incerci unele sporturi cum ar fi inotul, handball, voley.

| Yonnela1234 a răspuns:

Buna!
poti incerca sa maninci cite 2-300 de grame de usturoi pe zi. s-a descoperit recent ca usturoiul contine o proteina care stimuleaza extrem de mult cresterea oaselor in lungime si se pare ca tu de asta ai nevoie. tot secretul e sa nu ingerezi cantitati mari o singura data (organismul nu poate procesa acea proteina decit in cantitati mici) ci sa incerci sa distribui cit mai uniform acele 300 de grame pe toata durata zilei - cite o bucatica-doua la fiecare ora ca sa ii dai voie sistemului digestiv sa extraga acea proteina-minune si sa o trimita in singe.

in articolele pe care le-am citit erau mentionate persoane care au crescut chiar si 15-20 de cm in jumatate de an respectit cu strictete cura respectiva - sper sa ai si tu rezultate apropiate.
Sau maninca morcov