| IasminaIasmi4567 a întrebat:

Am 15 ani am o menstruaţie abundentă ce pot face deşi noaptea îmi pun absorbante tot mi se pateaza hainele şi patul ce pot face? Am adsorbante de noapte şi pe lânga asta am dureri de burtă îngrozitoare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medicul GINECOLOG!

| Cipi1212 a răspuns:

Pentru durerile menstruale există medicamente. Pentru menstruația abundentă poti folosi un pampers pentru adulți ca cele din reclame.

| elennaionela14 a răspuns:

Poti merge la un consult ginecologic impreuna cu mama si medicul iti va oferii o solutie.

| Ishq a răspuns:

No spa pentru durerile astea. Și menstruatia abudenta au cam toate adolescentele… am avut și eu … daca totuși vrei sa stopezi abudenta du-te la un medic și îți dă pastile pentru asta. Eu spun ca totuși e în regulă. eu am 36 de ani și am dureri abdominale groaznice în timpul memstruatiei. Am și eu abudent dar nu mă ține mai mult de 3 zile. Medicul mi-a spus ca este în regulă.