| Gimmy97 a întrebat:

Am 15 ani si 1, 65
Tata are aproape 1, 70 iar mama are 1, 60.
Ce inaltime as avea cand voi fi adult? (adult=20+ani)
Credeti ca ar fi sanse sa ating 1.75?
Tin sa mentionez ca mananc sanatos si ca fac sport in fiecare zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Astea sunt doar presupuneri, raspunsul e nu se stie, nu stim in mod empiric asta

| RAY a răspuns:

| AnaMaria50 banuiesc ca poti demonstra stiintific ca el va avea inaltimea asta, 100% cu o certitudine incredibila, uiti de sistem complex al crestri, care nu e doar calcule matematice

| Violleta2022 a răspuns:

(inaltimea tatalui + inaltimea mamei + 13):2 = Inaltimea baiatului
(170+160=13):2 = 171.5cm

Desi, ma indoiesc ca parintii tai sa aiba fix 170 si 160cm.

| Catrice a răspuns:

Uau, baiete... o sa ajungi de 1, 80...

Majoritatea colegilor mei de clasa (liceu+generala) au rămas la aceeași înălțime de pe la 14 ani. Restul- +1-2 cm.

Am terminat și facultățile unii dintre noi mai leneși cu doar 3 ani de studiu big grin