| Ioana90000 a întrebat:

Am 16 ani, mama a fost sunata de la spital ca tata e la spital în urma unui accident rutier, i-au zis lui mama ca tata e conştient. Imi doresc să fie bine dar şi mama pentru ca se simte foarte slăbită şi ameţită de când a aflat şi plânge, cum o pot ajuta pe mama? Oare va fi bine tata? Sunt îngrijorată pentru ei.Cum îi pot ajuta? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Doamne ajuta
Va fi bine ❤️

| Cipi1212 a răspuns:

Să le spui că totul va fi bine. Mamei tale să îi spui să nu mai plângă deoarece tatăl tău nu a pățit nimic.

| Dragobeta a răspuns:

Nu putem sti cum e tatal tau. Medicii stiu. Poti vorbi cu ei.
Mamei spune-i ca daca plange, se va imbolnavi si nu va mai putea sa-si ajute sotul daca va fi nevoie. Sa se gandeasca la tine ca nu vei putea sa-i ingrijesti pe amandoi.