| spaimaspaima a întrebat:

Am 16 ani nu fumez, nu beau fac doar efort fizic. Acum 2 saptamani am fost diagnosticat cu nevralgie intercostala. Am primit un tratament de la medicu de familie si inca mai ma doare pieptu. Ce sa fac?, sa mai astept sau sa merg iar la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Aceasta durere vine de la coloana unde este o inflamatie in urma unei raceli mai vechi, pune ceva cald pe coloana, o sticla de plastic cu apa calda, fara sa te arzi, si durerea dispare imediat, dar ai grija cum te imbraci.

| spaimaspaima explică (pentru giony54):

Pe mine ma doare pieptu nu coloana big grin cateodata mai ma doare in spate tongue

| giony54 a răspuns:

Este asa greu sa intelegi ca durerea vine de la un blocaj al coloanei? Nu trebuie sa te doara coloana.Fa ce ti-am spus,ca eu stiu ce vorbesc. Daca nu vrei sa faci ce este mai usor si rapid,atunci fa tratament cu antiinflamatoare dar naturiste, Triple Potency Lecithin, White Willow, GarlicCaps, Vit. C1000.

Răspuns utilizator avertizat