| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si inca nu mi-a cazut nici o masea de lapte.Mai prost este ca doua dintre ele sunt foarte cariate iar celelalte doua sunt mai putin cariate.Ce ar trebui sa fac? Sa merg la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Crisss22 a răspuns:

Esti sigur a ca nu ti'a cazut nici o masea? Pai daca nu ti'a cazut nici una, normal ca trebuie sa te duci la dentist este urgent sa te duci.

| anonim_4396 explică (pentru Crisss22):

Vor mai creste altele daca le scoate dentistul chiar daca am 16 ani?

| Crisss22 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se stie, dar se poate sa iti creasca altele. Eu zic sa te duci la dentist. El stie mai bine happy.

| Crisss22 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se stie. Dar dentistul stie mai bine happy.

5 răspunsuri:
| andreea49 a răspuns:

Da, bineinteles. Daca poate sa ti le extraga, le extrage, daca nu ti le trateaza. Ar trebui sa mergi in curand la stomatologie.

| ccnv a răspuns:

Nu te du la dentist. Ala iti ia bani. Fii inteligent, ia o dalta.