| Intunericulasu a întrebat:

Am 16 si am tensiune 13-8 este normala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai tensiunea mare! Mergi la medicul de familie de urgenta!
Daca cumva obisnuiesti sa bei: bauturi energizante, cafea, coca cola ori pepsi cola, inceteaza imediat, pentru ca astea iti cresc tensiunea!
Uite aici un tabel cu valorile normale de tensiune, pentru toate varstele:
https://www.antena3.ro/......41388.html

| Docmiau a răspuns:

Da