| NicoletaNico555 a întrebat:

Am 17 ani, de ceva timp ma doare foarte tare burta în zona ovarelor, i-am zis lui mami şi a zis ca o sa treacă. Ce aş putea să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa te duca la ginecolog sa te consulte

| Violleta2022 a răspuns:

Du-te la ginecolog, ca esti destul de mare sa poti merge singura.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca poti merge singura la medicul de familie si apoi la ginecolog, cu trimitere.
Nu e ok sa stai asa, in durere.

| Nirvanaaa a răspuns:

Teoretic la ginecologie te poți duce singura de la 16 ani. Mergi la un consult sa vezi ce e cu durerea dacă vezi ca nu îți trece.

| Madaxo97 a răspuns:

Ai putea fi răcită la ovare, sau ai infecție urinară, mama ta ar trebui să te ducă la doctor, dacă te doare rău spune-i să te ducă.

| LisaJulie a răspuns:

Mai și alte simptome cum ar fi durere menstruala puternica sau când îți faci nevoile? Ai cumva senzație de vomă pentru ca dacă ai simptome din astea trebuie sa te duci cât mai repede la medicul ginecolog

| Miruna333 a răspuns:

Nu sfaturi online, nu mamica, ci consult ginecologic

| Cipi1212 a răspuns:

Probabil ai dureri menstruale.