| pactcudiavolita a întrebat:

Am 17 ani jumate si am in jur de 1.67, vorbesc fluent limba engleza, stiu spaniola si italiana la un nivel mediu si putina franceza. Ma pricep sa comunic cu oamenii, zambesc tot timpul cand vorbesc cu cineva. Pot spune ca indeplinesc aproape toate calitatile unei stewardese, dar din pacate am o usoara scolioza e putin vizibila, dar eu sunt destul de slaba, deci daca m-as mai ingrasa nu cred ca s-ar mai vedea. Indeplinesc majoritatea calitatilor pe care ar trebui sa le aibe o stewardesa, ar putea fi un impediment problema aceasta? Precizez ca nu e indeajuns de avanata incat sa necesit operatie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Eu cred ca nu e un impediment. trebuie sa incerci. am inteles ca exista cursuri pentru a deveni stewardesa. deci totul e sa mergi si sa incerci. referitor la raspunsul ce ai primit acum cateva minute eu zic sa il ignori...imbecilii inculti sunt in crestere. in toata lumea e un procentaj foarte mare. succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am mai raspuns inca o data la aceeasi intrebare. Cel mai bine ii intrebi exact pe ei. Nu e asa greu sa te duci intr-un aeroport, la personal si sa intrebi informatii, sau chiar sa rogi o stewardesa care se plimba(spre exemplu in otopeni la etajul 1, deasupra "Terminalului Plecari" este "cantina". Acolo se ia masa si iau masa si ei tot cu tine. Ai putea sa rogi pe cineva sa-ti acorde un minut, ca e foarte important pentru tine si ca vrei o parere si ai doar o intrebare scurta.

Si adreseaza-le intrebarea. In primul rand nu cred ca e o problema, pentru ca nu esti stripperita si nu te accepta acolo pentru ca arati perfect. Te accepta acolo pentru alte calitati de ale tale.

O zi placuta!

| pactcudiavolita explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc mult! Am mai pus intrebarea inca o data deoarece cea precedenta nu era destul de detaliata.

| iszabell13 a răspuns:

Atunci trebuie sa te apuci repede de exercitii! Du-te cu mama ta la un doctor sa te consulte! Daca e o scolioza usoara poti scapa de ea in timp asa ca apuca-te! Si da ar fi o problema!

| pactcudiavolita explică (pentru iszabell13):

Port un corset din clasa a6-a