| DeeDee007 a întrebat:

Am 17 ani si 39 de kg si sunt ft slaba.de mult timp ma lupt cu kg si manac orice doar ca sa ma ingras, dar nu se vede nici un rezultat.as vrea o cura de ingrasare p care ati incercat-o si a dat rezultate.pentru ca sincer acum mi-e rusine de corpul meu, toata lumea imi zice ca sunt prea slaba sad. multumesc mult. fundita la cura care da rezultate :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Şi ce înălţime ai?
Mergi la medicul de familie pentru analize de sânge şi dacă nu sunt probleme, practică un sport şi atunci vei fi mult mai mulţumită de aspectul tău fizic.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Tu esti cea din poza? Nu mi se pare ca esti foarte slaba.
Solutia la problema ta nu este sa te indopi, solutia ideala ar fi sa ai o dieta echilibrata si sa faci un sport, inot, atletism sau altele. Dar din cate vad, oricum nu este o problema. laughing
Cine iti zice ca esti prea slaba? Daca iti zice un medic asta, atunci este ceva, daca iti zice altcineva, nu-l baga in seama.

| RS4 a răspuns:

Mananci orice, dar poate ca ai stomacul mic si mananci putin, asta insemnand calorii care posibil sa le si consumi! te ingrasi atunci cand mananci un numar de calorii si consumi mai putine decat mananci! restul depozitandu-se sub forma de grasime (rezerva)! deci mananca mai mult! posibil sa ai un metabilism mare, arderi bune si de aceea sa nu se prea puna pe tine! baftaa!

| thealchemist a răspuns:

Vezi ce ti se recomanda sa nu maninci pentru a slabi si faci exact invers.

| fosnet a răspuns:

Incearca proteine, ceea ce folosesc sportivii de performanta; termen generic:suplimente alimentare, nutritie.

| Ambiguitate a răspuns:

Cea mai buna metoda de ingrasare e sa mananci multe paste, am fost in Italia in vacanta 3 luni de zile, m-am ingrasat 7 kg in 3 luni de zile mancam paste cu orisice, bine ca mancat de 3 - 4 ori pe zi si de 2 ori paste...

| dannyfiba a răspuns:

Contrar speculatiilor, este mult mai greu "sa pui masa" decat sa slabesti, deoarece persoanele slabe au un metabolism mult mai rapid decat cel normal si caloriile sunt arse chiar daca persoana in cauza nu face vreun efort deosebit.

| alinutza_4400 a răspuns:

Incearca sa manci seara paine,paste fainoase(carbohidrati) impreuna cu cateva proteine(ou, lapte, carne). Ciocolata ingrasa si eawinking. Succes! :*

| yana_9783 a răspuns:

Vrei o cura pentru a te ingrasa? Treci in fiecare zi pe la fastfood. iti spun din propria experienta. Eu aveam 46 de kg, dar pentru mine nu era bine (eram foarte slaba) si toata vara trecuta aproximativ in fiecare seara mancam de la fastfood. Ma ajutat cu vreo 6kg (dar asta in 3 luni) happy

| Stefaniaaaaaaaaaa1 a răspuns:

In primul rand fi multumita de corpul tau! Nu poti fi perfecta si daca tu nu intelegi asta nimeni nu o sa inteleaga. Acum pentru a te ingrasa am intrebat si pe la rude si pe la prieteni cam ce au facut ei pentru ca eu nu tin cura. Si mi.au spus urmatoarele aspecte. Consuma urmatoarele grupuri de alimente :lapte, branza, iaurt, inghetata; peste, pui, porc, vita;
consumate proaspete, inghetate, conservate, sucuri;
proaspete, inghetate, uscate, sucuri; paine, paste, briose, clatite, orez.Intr-un timp te vei ingrasa dar nu uita si sportul este important. Daca nu vrei sa te vada lumea pe afara mergi intr.o camera mai spatioasa si exerseaza. Fa o incalzire. Sper ca te.am ajutat love struck

| crazyB a răspuns:

Cea mai potrivita cura de ingrasare este cea cu polen...incepi cu un sfert de lingurita de polen dimineata pe stomacul gol si continui in fiecare zi pana se umple lingurita...nu este foarte gustos dar poti sa il bei cu suc si atunci nu mai este nevoie sa il mesteci si sa ii simti gustul.
este cel mai sanatos mod de a te ingrasare...organismul tau va asimila doar cat are el nevoie si isi va regla, metabolismul... poti face o cura sau doua de polen cam 2-3 saptamani fiecare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.divahair.ro/......_ingrasare
Funda? eu una am incercat si foloseste

| Andretti a răspuns:

Pai sunca saorma sucurile acidulate cipsuri dar ar fi bine sa faci si sport pentru a nu face burta problema ta este ca ai un metabolism bun iar ca sa fiu sincer in poza aia nu pari chiar asa de slaba 1 kilogram il poti pune intr-o zi dar sa pierzi unu iti ia luni