| Valentina7777777 a întrebat:

Am 17 ani şi de câteva zile urinez foarte des şi mă ustură când urinez. Oare de la ce e şi ce pot face? I-am zis la mama şi a zis că nu poate să vină la medic cu mine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ai infectie urinara!
Fugi la medicul de familie, ca nu-i nevoie sa mearga mama ta cu tine, poti merge singura!

3 răspunsuri:
| Corina64 a răspuns:

Sunt simptome de infecție urinară, încearcă să mergi totuși la farmacie și să ți iei ceva la recomandarea unui farmacist. Infecțiile urinare nu sunt periculoase însă netratate se pot agrava și e mai bine să le tratezi din timp.

| eliancodrut a răspuns:

Mergi la medicul de familie, nu la farmacie. Nu-ti trebuie insotitor. Corina spune prostii: infectiile urinare au periculozitatea lor si tot ce-i intern nu se trateaza dupa ureche.

| ioana748 a răspuns:

Poti merge la medicul de familie singura.
Trebuie sa faci niste investigații. Poate fi infectie urinara dar poate si vreun diabet sau altele.
Pana ajungi la medic pune jumătate de linguriță de bicarbonat Intr un pahar cu apa si bea o data pe zi, cateva zile bune, vreo doua saptamani ar fi indicat.
De asemenea bea ceai de coada șoricelului si coada calului.
Trebuie sa te hidratezi, ceaiuri cu apa vreo 2 litri pe zi.
Exclus orice bautura cu acid, absolut exclus.
De asemenea fara condimente si dulciuri in exces.
Si poti sa te duci si singurica la medicul de familie.
Multa sanatate ❤️