| LoLoPardus a întrebat:

Am 17 ani si probleme la coloana, voi incepe sa fac kinetoterapie, voi reusi sa mai pun cativa centimetrii in inaltime in timpul kinetoterapiei sau poate dupa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Multa sanatate!
Nimeni nu stie cand apare perioada de crestere. Dar tu inca mai ai timp.

| Nyya a răspuns:

Eu am facut kinetoterapie si nu pot spune ca m-am inaltat dar depinde de om happyPosibil(maxim) sa te inalti vreo 5 cm

| Packer19 a răspuns:

In mod normal cresterea dureaza pana pe la 21-22 de ani la fete si cam 25 la baieti...nu stiu daca o sa cresti considerabil, iar din ce stiu maxim vreo 5-10 cm
Cat despre problemele la coloana, ai grija ca sunt periculoase si dureroase, eu am o scolioza lombara si stiu ce inseamna durerile alea.

| LoLoPardus explică (pentru Packer19):

Salut, am si eu scolioza, 2 chiar dar nu simt nicio durere. Cat timp ti-a luat pana ti-ai indreptat coloana?

| Packer19 a răspuns (pentru LoLoPardus):

Pai eu am facut masaj cam vreo 4 luni cu cineva specializat...si recuperare medicala cam 2 luni am facut la un ambulatoriu