| Valentina7777777 a întrebat:

Am 17'ani şi urinez des şi mă ustură când urinez am fost la medic şi a zis ca totul e ok dar pe mine tot mă ustură.Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Te ustură la început sau la sfârşitul urinării?
Este cel mai probabil cistită şi la femeile de vârstă fertilă este necomplicată. Bea mult să faci mult pipi.

| ioana748 a răspuns:

O jumatate lingurita bicarbonat la un. pahar cu apa, o data maxim doua ori pe zi /2
saptamani.
Ceai de coada șoricelului.
Bea 2 litri lichid/zi. Apa, ceai, apa cu lamaie.
Interzis bauturi acidulate si mancare condimentata.
Sanatate,

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca nu ai fost la medic, ca sambata si duminica nu sunt medicii la cabinete si nici nu se fac analize medicale, asta pentru ca ai postat prima intrebare despre ustturmile la urinat taman vineri seara, deci minti ca ai fi fost la medic.
Uite aici:
https://www.tpu.ro/utilizator/aaykgw/intrebari/

Ma rog, cand te vei satura de ustturimi la urinare, poate veri merge la medic, fiindca numai un medic iti poate faca analize si iti poate prescrie medicatie, fiind strict in functie de infectia pe care o ai.