| RalucaRaluca567 a întrebat:

Am 18 ani am o fetiță are 10 luni eu după nașterea ei am avut depresie postnatala acum sunt bine uni oameni îmi zic ca pot face din nou depresie și as vrea sa va întreb.E posibil sa fac din nou depresie? Ce pot face în situația asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Trebuie neapărat să vorbeşti cu un specialist în psihiatrie pentru că depresia postnatală este mai greu de tratat decât alte feluri de depresie.