| MarilenaMari90 a întrebat:

Am 19 ani am fost la ginecolog și mi s-a spus că am ovare polichistice mi -a dat și tratament a trecut o luna de atunci dar pe mine înca mă dor ovarele.Ce pot face să nu mai am dureri de ovare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Korkodeln a răspuns:

Operatie, dar e destul de periculoasa si poti pierde capacitatea de a ramane insarcinata. De accea doctorul a apreciat ca tratamentul medicamentos e suficient, desi dureaza mai mult pana la vindecare.
Oricum, la tratament medicamentos e necesar sa faci controale dese pentru a se putea evalua cum progreseaza, daca ai dureri, mergi imediat si fa-ti programare, asta nu e ca o durere de cap, nu trebuie neglijata.