| RoxanaRoxy9809 a întrebat:

Am 19 ani și nu știu de ce am niște dureri de ovare de ceva timp mă dor chiar foarte tare ovarele.Ce pot face să îmi treacă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

La medic, ar putea fi orice, de la infecție urinară, răceală la ovare, chisturi, eu tot pe la 19 ani am fost la urgențe cu dureri groaznice de ovare și aveam un chist pe unul din ovare, mergi cât mai repede la medic.

| Cipi1212 a răspuns:

Ai dureri menstruale?

| Mihai8767 a răspuns:

Stiu ca multe fete sunteti sensibile la subiectul ginecolog, poti sa mergi la medicul de familie si sa-ti dea o trimitere la ginecolog (de preferat femeie) sau poti sa tii faci tu o programare dar o sa te coste consultatia. Mergi cu toata increderea, mai bine sa previi ceva decat sa tratezi. Multa sanatate.