| Adutzu2 a întrebat:

Am 19 ani si sunt prea slab, iar muschii mei nu sunt deloc dezvoltati, chiar daca nu prea fac eu mult sport si nu mananc tocmai corect dar totusi, arat ca la 14 ani. Ce analize ar trebui sa fac ca sa vad ce ar putea fin in neregula cu organismul meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Robert_Alex_1997 a răspuns:

Ai arderea mare, si eu is la fel, nu te descuraja poti sa te dezvolti la 20 de ani ca in 4 ani, incearca si ia calciu si alearga

| Cosmin86 a răspuns (pentru Robert_Alex_1997):

Calciu? vrei sa spui CARBOHIDRATI, cel putin 4-5 grame / kg-corp zilnic.

Auzi la el, calciu rolling on the floor

3 răspunsuri:
| mateiu12 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa faci un control la medicul de familie. dar inainte ia-ti niste calciu si fier si apuca-te de mancat... in 2-3 saptamani o sa vezi progres

| tragemadedeget a răspuns:

Inaltime si greutate?