| Patricia445555 a întrebat:

Am 19 ani sunt însărcinată în 7 luni mai am 2 luni şi nasc medicul a zis ca trebuie cezariana pentru ca sunt niste complicaţi cu placenta dar mie îmi e frica de nastere eu aş fi vrut să nasc natural şi am niste întrebari.1 O să îmi rămâna cicatrice după naştere? 2Ce anestezie se foloseste la cezariana? 3Cât dureaza recuperarea? 4 Voi avea dureri dupa cezariană? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Acum trei zile erai însărcinată în 6 luni. Ce repede trece timpul.

| Cipi1212 a răspuns:

E mai bună cezariana decât nașterea naturală. Mai ales că ai probleme cu placenta.

| StudentLaMedicina a răspuns:

1. Da o să fie o cicatrice mică.
2. Anestezie epidurală (în coloană, o să fii trează fără să simți nimic)
3. Poate dura până la câteva săptămâni.
4. Da, ca după o intervenție chirurgicală normală.

Dacă ai mai multe întrebări legate de naştere, poți să îmi scrii.