| Patricia445555 a întrebat:

Am 19 ani sunt însărcinată în 7 luni mai am 2 luni şi nasc medicul a zis ca trebuie cezariana pentru ca sunt niste complicaţi cu placenta dar mie îmi e frica de nastere eu aş fi vrut să nasc natural.Cum va fi procedura? Ce complicaţi pot aparea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Nu poti naste natural daca medicul a zis ca exista complicatii. Nu ai de ce sa te temi de cezariana, este o procedura simpla, o sa fie sub rahianestezie. Nu este mare lucru operatia in sine, mai grea este recuperarea, eu sunt in general pentru nasterea naturala atunci cand starea pacientei si a bebelusului permite asta fara complicatii dar te asigur ca o sa decurga ok si cezariana ( durerile sunt mai mari cand nasti natural spre exemplu, dar recuperarea e usor mai rapida)

| StudentLaMedicina a răspuns:

Ce fel de complicații sunt cu placenta? Poți trimite o poză de la o ecografie recentă?

| LisaJulie a răspuns:

Nașterea prin cezariana e complicata dar dacă medicul este bun nu se va intampla nimic