| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani, la 19 ani m-am casatorit si inca nu am ramas insarcinata, sotul meu are 23 de ani si este sanatos,nu fumeaza si nu bea nici un fel de alcool, eu am avut candida de la excesul de antibiotice anul trecut am urmat tratament si totul a trecut. Acum am fost la medicul ginecolog si mi-a spus ca am o ciuperca si o rana mica acolo.Mi-a prescris capsule vaginale Poliginax.Se apropie perioada ovulatiei. Vreau sa ramin insarcinata in acest timp,daca ramin cind iau aceste capsule vaginale, poate afecta sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai voie sa ramai insarcinata cat timp ai o rana pe col, fiindca ea poate evolua dramatic in timpul sarcinii. Trebuie sa te vindeci intai, apoi sa astepti macar 6 luni, sa faci o noua consultatie ginecologica si daca rana este in continuare vindecata, poti ramane insarcinata. In plus, este complet interzis sa faci sex neprotejat in timpul tratamentului cu Poligynax, prezervativul este absolut obligatoriu.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Ar trebuie sa scrie pe prospect.
Nu cred sa afecteze cu ceva sarcina.
Iti doresc mult succes, stiu ca e greu, dar nu-ti pierde speranta, vei ramane insarcinata, sa te ajute Dumnezeu sa ai un bebe sanatos sa te bucuri de el!
Te pup!

| Mariancikkk a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi mult, ingerah, eu cred in Dumnezeu si-L am in viata mea, cu El totul e posibil, speram

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei, nu e de glumit cu asa ceva, te joci cu sanatatea ta si a copilului? mergi inapoi la medic si intreaba asta. De ce nu atepti tu sa te vindeci si pe urma poti sa faci copii cati doresti, cu toate ca ar mai trebuii sa mai astepti si tu 3-4 ani, mai distrati-va si voi ca inca sunteti tineri, daca o sa mergeti undeva sa va distrati si voi o sa stai cu gandul numai si numai la copil, chiar daca va avea cineva grija de el, asta din cauza ca acum nu ai dezvoltat prea mult simtul matern dar dupa nastere ai sa vezi ca nu te mai poti "dezlipii" de micut