| coreen a întrebat:

Am 22 de ani si am fimoza completa. Nu am putut decalota penisul niciodata. Contactele sexuale au fost doar protejate. Se poate rezolva aceasta problema in timp, eventual daca renunt la protectie? Sau, in caz contrar, exista si alta solutie, in afara circumciziei? Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca renunti la protectie risti fie sa devii tata fie sa iei o boala, nicidecum sa se rezolve fimoza. Mergi la control la un medic ca singura solutie e pe cale chirurgicala

| coreen explică (pentru suntserios):

Am o relatie stabila de 5 ani, deci nu se pune problema contractarii unei boli.

| Bratu_Ionut_1999 a răspuns:

Eu zic sa te duci la un doctor mai bine.