| martoraluipuci a întrebat:

Am 22 de ani si atunci cand Fac dragoste nu am orgasm,ma doare la contact, ma usuc repede si trebuie sa ma duc la baie sa imi fac nevoile. Abia de 1 an de zile mi-am inceput viata sexuala si 1 data pe saptamana sau la 2 saptamani reusesc sa fac dragoste cu iubitul meu.Am facut 2 tratamente diferite pentru vaginita si tot am scurgeri si ma simt umeda non stop,am luat si tinctura Branca-Ursului, ginsenk siberian si inca un medicament ce avea o combinatie de maca si alte plante si degeaba pentru ca sunt varza in continuare in pat.Numai la sex oral am orgasm si cand ma masturbez.Am incercat toate pozitiile posibile si degeaba ca tot ma doare.Numai inteleg.Ce pastile sa mai iau? Ce pot sa mai fac? Incerc sa nu stau cu gandul acolo dar nu pot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incercati sa folositi intotdeauna un lubrefiant pe baza de apa, insa sa fie de calitate superioara si aplicata ori de cate ori se simte nevoia in cantitate suficient de mare.Glandele secretoare din vaginul tau nu produc suficienta secretie vaginala si din aceasta cauza apare fenomenul de "vagin uscat" ceea ce determina ca penetrarea sa devina anevoioasa si aparitia senzatiei de usturime si drept urmare aceste senzatii determina lipsa placerii si implicit imposibilitatea producerii orgasmului.Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Dacă prin alte metode ai orgasm =» actualul habar n-are cum să te aducă pe culmi folosindu-și penisul din dotare. Păcat.
Exact cum spunea deja cineva - un lubrifiant bun împreună cu un preludiu fantastic fac toți banii!

| minrest a răspuns:

Pai vaginita asta e o retinere psihica, ce pastile sa iei? Dar e bine ca e restransa la sexul vaginal, nu ai o retinere fata de persoana iubitului, poti avea orgasm cu el cand iti face cunilingus. Banuiesc ca e ca si inpotenta psihica la barbat, de frica ca nu poti face... nu poti. Self-fulfilling profecy. Macar acuma stii ce este. Sau, mai putin probabil, ti-e frica de graviditate. Sarut mana.

| BigG a răspuns:

Incearca cu un vibrator, daca iti iese cu ala inseamna ca ai probleme psihologice nu fizice.

| Ungureanus a răspuns:

Fata lui tata,rezolvarea nu sta in pastile, da-le naibii, un preludiu bun precum si un lubrifiant ar face treaba buna impreuna, asta daca si tipul tau e un om priceput, cu toate ca din cele zise nu prea este....stii tu, pasarica are sistemul ei de ungere, dar pentru asta trebuie sa cunosti ce sa faci