| Olariu_Alina_1990 a întrebat:

Am 22 de ani si in decurs de un an mi sau cariat f tare 4 dinti din fata(sus).cat m-ar costa 4 implanturi dentare? multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Pai depinde de stomatolog si de materialul folosit. 4 implanturi cateva sute bune de euro.

| MariusApostol a răspuns:

Esti fata tanara iti recomand sa mergi la medic stomatolog bun poate nu trebuie sa faci implanturi dentare, daca este medicul bun se poate recontitui dintele. In primul rand costurile sunt reduse iar daca medicul este bun te pot tine dintii aia 10-15-20 de ani. Parerea mea este sa mai cauti alternative, poate salva ceva din radicinile tale http://dentoplus.ro/sfaturi-stomatologice/despre-implantul-dentar