| anonim_4396 a întrebat:

Am 24 de ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala.De ceva timp am observat ca acuz niste dureri de sani si asta dupa o saptamana de la menstruatie. Aata poa' sa fie si vreo dereglare hormonala sau pentru ca nu am inceput viata sexuala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o dereglare hormonala care nu are legatura cu viata sexuala. Daca ontinua mai mult de cateva luni, mergi la un endocrinolog.

| yadora a răspuns:

Poate fi vorba de perioada de ovulatie cand organismul se modifica un pic(depinde la fiecare persoana daca se manifesta su nu). Daca ai observat si alte nereguli( cresterea in greutate, ameteli, transpiratii mai abundente...) consulta un medic. Dar daca nu, inseamna ca va trebui sa cauti o solutie optima rezolvarii problemei(asta daca te simtipregatita). BAFTA!

| bunica a răspuns:

Felicitari, si durerile de san apar si dispar dar nu fii ingrijorata.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

E o dereglare dar s zice ca trebuie s inkepi viata sexsuala pan la 21 d ani nu-ti fie teama inkepe-o repede pan nu e prea tarziu sh o s apara complicatiisad

| buburutza a răspuns:

Pai cred ca hormonii au inceput sa-si faca de cap.Gaseste-ti pe cineva si apuca-te de treaba ca nu stii ce pierzi.Si apoi sa vezi cum iti trec toate durerile!
mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La inceputul ovulatiei sanii te dor datorita schimbarilor hormonale, nu are nimic de a face cu viata sexuala. dar mergi la un medic ginecolog, la varsta ta controlul anual este obligatoriu