| Tommy a întrebat:

Am 3 pietre la fiere. Cea mai mare este de 1, 8cm. Mai sunt sanse sa le pot elimina cu tratament naturist? Si care este cel mai potrivit tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| smaranta a răspuns:

Eu zic sa nu incerci nici un tratament naturist, la marimea asta numai interventia chirurgicala mai ajuta, dar nu te speria, e o operatie usoara, am trecut si eu prin ea totul e sa-ti faci curaj si sa mergi sa o faci, sa nu te lasi pana nu mai poti ca pot aparea complicatii.Sanatate si curaj!

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cu ultrasunete nu pot fi sparte?! Ia intreaba medicul, sau asteapta ceva?!

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Cunosc persoane care au refuzat interventia chirurgicala si au ales sa urmeze un tratament naturist pentru eliminarea calcurilor biliari.
Reteta este urmatoarea:
- se consuma in prima zi numai suc de mere.
- a doua zi dimineata, se iau 100 ml ulei de masline extravirgin;
- dupa 15 minute se iau inca 100 ml ulei de masline extravirgin
- dupa inca 15 minute se ia urmatorul pahar cu 100 ml ulei de masline extravirgin.
Pentru ca exista pericolul de a voma, pregateste un pahar cu suc de lamaie, pe care sa-l bei imediat (in cazul in care simti ca ai aceasta problema).
Se sta culcat pe partea dreapta si se pune o sticla de plastic umpluta cu apa calda in zona colecistului.
Seara se elimina pietrele, nisipul.
Sanatate multa!

| Ronin a răspuns:

Daca vrei, te pot programa la cabinetul nostru la o sedinta de biorezonanta in urma careia medicul nostru iti va prescrie o schema de tratament cu produse 100% naturale.
Anunta-ma din timp sa te programez.

| Tommy explică:

Multumesc lui Ronin pentru sprijinul acordat. Nu pot face programare intr-o clinica in romania, sunt plecata din tara de peste 6 ani. Oricum, multumesc pentru sustinere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu pe cineva care a dizolvat pietrele prin tehnica Reiki.