| krisstinaaaa a întrebat:

Am 35 de ani, inaltimea 1, 78 şi greutatea 65 kg şi doi copii de 14 respectiv 3 ani jumate, am întepături, ca şi cum mi s-ar înfige un cuţit în inimă, care radiază în umarul stâng iar mana mi-se face rece şi nu mi-o mai simt. Mi-am luat tensiunea si am 10 cu 7 şi pulsul 61. Menţionez că am şi probleme cu rinichii şi anemie forte. Dimineaţa am ameţeli, dureri de cap, uşoara senzaţie de vomă. Mai am probleme şi cu fierea, coloana.
Mai am dureri şi în zona pancreasului, obosesc la efort mic.

Ajutor! Fundă şi vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Din simptomele relatate de dumneavoastra reiese o boala cardiaca. Va puteti duce la un medic cardiolog pentru niste detalii amanuntite.
Amorteala poate fi si din cauza anemiei, circulatia fiind dereglata.
Tensiunea si pulsul sunt relativ bune (Normal 12/6-7, iar pulsul 60 - 80 /bpm).
Consultati un medic generalist prima oara iar de acolo va trimite in sectiile specifice durerilor unde aflati cauza problemelor.

Sanatate!

3 răspunsuri:
| Anda_1113 a răspuns:

Cauta info pe net despre terapia Gerson (Gerson therapy) -gasesti mai multe info in engleza.Sanatate!

| onasis1961 a răspuns:

Tensiunea arata ca esti o persoana hipotensiva, dar acele intepaturi ar trebui sa va puna pe ganduri! Mergeti la un cardeolog cat mai urgent sa va prescrie un tratament.

| Azre a răspuns:

Trebuie văzut un medic cardiolog făcută o electrocardiogramă, un ecograf, sunt multe analize de făcut!