| Tatiana322225555 a întrebat:

Am 6 frați mai mici, eu am 17 ani, azi am fost la vaccin cu sora mea care e încă bebe, are 7 luni doar ca acum după vaccin a făcut febra, ce pot face? Noi nu avem părinți, locuim cu bunica, părinții ne-au abandonat. Bunica e bolnava și de asta eu ma ocup de copii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Trebuie să îi scazi febra cu nişte Paracetamol mixtură, să o ții cu mai puține haine să nu se supraîncălzească.