| Catalin175 a întrebat:

Am abbces la o masea si deja mi s-a facut la radacina maselei cu ce as putea trata acest lucru acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Daca iei pastile de la farmacie de durere, adica analgezice durerea iti trece dar va reveni iar, e pe moment si nu poate sa iti treaca fara sa mergi la dentist.E periculos sa faci tu de capul tau orice.Medicul dentist trebuie sa vada si sa iti rezolve maseaua, mai ales daca deja s-a facut la radacina.Crede-ma orice tratament iti ia durerea pe moment.Tot la medic o sa ajungi mai devreme sau mai tarziu.Deci fuguta la dentist. Oricum nu costa chiar enorm.

| anonimg a răspuns:

Acasa nu poti trata asta. Ce poti face este sa mergi la farmacie si sa cumperi o pastila de Aulin care iti va lua din durere.

| Catalin175 explică (pentru anonimg):

Nu ma doare.

| anonimg a răspuns (pentru Catalin175):

Chiar daca nu te doare, trebuie sa tratezi, sa rezolvi problema pentru ca mai târziu o sa apară complicatii.

| xerxes1 a răspuns:

Cumperi o cutie de cuisoare, de acelea care se pun in vin fiert.
Rontai cate doua de 3 ori pe zi. Incerci sa le tii cat mai mult in gura.
Dispare abcesul in 24 de ore.

http://www.frunza-verde.ro/cuisoare