| DanaDaniela2222 a întrebat:

Am aflat recent ca sunt însarcinata, ma simt destul de rau, am greţuri, varsaturi, ameţeli, sarcina e la început.Ce pot face sa ma simt mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Suplimente de vitamina b6.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru StudentLaMedicina):

Singure, nu în complex ca să ajute la stări de greață.

| F12345 a răspuns:

Bună! Toate aceste stări sunt normale, mai ales la început, desi sunt unele femei care se confruntă cu aceste stări până în al doilea trimestru.
Nu prea există leac pentru ele, eventual la recomandarea medicului puteți lua vitamine de exemplu Femosun.
Acum tot ce trebuie să faceți este să vă alegeți un ginecolog bun, să vă programați și apoi să urmați toți pașii indicați de el până în momentul în care vă veți ține puiul în brațe. Multă sănătate și felicitări!

| Concurs2025 a răspuns:

Sa iesi la aer curat, sa nu mananci gras si sa dormi pe lateral. Mergi la un doctor ginecolog, el te indruma.