| Eligia22 a întrebat:

Am astm bronsic de la 3 ani ani, acum am 12. Cam cate sanse am sa scap de el? Din cauza astmului am acum si probleme c inima...dar le pot controla...Stiti ceva care m-ar putea ajuta sa scap mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Incearca sa mergi si sa faci tratament la salina
ex praid, turda
chiar ajuta

| Captoresque a răspuns:

Din câte știu eu, astmul nu se vindecă. Simptomele pot fi doar ameliorate.

Legat de problemele cu inima, depinde de ce fel de probleme ai, dacă ai aritmii (tahicardie, bradicardie, extrasistole, sindrom Wolff-Parkinson-White etc), ar trebui să iei beta blocante sau orice antiaritmic depinzând de patologia cardiacă pe care o prezinți, dar dacă ai tensiune mărită va trebui să iei inhibitori ai enzimei de conversie a angiotensinei.

Dar nu sunt în măsură să dau sfaturi, plus că TPU nu este un loc unde poți să ceri sfaturi, noi doar te putem îndruma.
Fă o vizită la un pneumoftiziolog și la un cardiolog.